Ndërlidhjet

SHANGAI


Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad ka thënë se oferta e perendimit për ndaljen e programit bërthamor të Iranit "është një hap përpara" dhe se Irani do ti përgjigjet me kohë kësaj oferte. Ai këto komente i bëri në samitin e Organizatës për Bashkëpunim në Shangai. Shtetet e Bashkuara kanë kritikuar shtetet anëtare të organizatës për ftesën që i kanë bërë Ahmadinexhadit që të marrë pjesë në samit.
XS
SM
MD
LG