Ndërlidhjet

SHANGAI


Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad ka thënë se oferta e perëndimit për ndaljen e programit bërthamor të Iranit "është një hap përpara" dhe se Irani do t'i përgjigjet me kohë kësaj oferte. Ai këto komente i bëri në samitin e Organizatës për Bashkëpunim në Shangai.
Shtetet e Bashkuara kanë kritikuar shtetet anëtare të organizatës për ftesën që i kanë bërë Ahmadinexhadit që të marrë pjesë në samit.
XS
SM
MD
LG