Ndërlidhjet

TOKIO


Kryeministri i Japonisë Juniqiro Koizumi tha se Tokio do të konsultohet me Shtetet e Bashkuara dhe më pas do të marrë një sërë aksionesh nëse Korea e Veriut teston raketat me rreze të gjata veprimi. Ai nuk dha detaje për ndonjë përgjigjeje të mundshme të Japonisë.
XS
SM
MD
LG