Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeprokuori në gjykimin kundër ish diktatorit Sadam Hysein ka kërkuar dënim me vdekje për diktatorin irakian dhe dy të akuzuarit tjerë. Ndryshe, një organizat që vepron në kuadër të Al Kaidës e ka marrë sot përsipër kidnapimin e dy ushtarëve amerikan në Bagdad ditë më parë. Derisa, gjenerali i ushtrisë amerikane William Caldwell ka thënë sot se janë duke vazhduar kërkimet për dy ushtarët e kindapuar.
XS
SM
MD
LG