Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri italian Romano Prodi sot e fillon vizitën një ditëshe në Moskë, ku do të takohet dhe bisedojë me presidentin rus Vladimir Putin.
Pritet që bisedimet të fokusohen në forcimin e lidhjeve ekonomike dhe politike.
Për liderin e ri të qendrës së majtë Romano Prodi, marrëdhënjet me Rusinë janë një nga prioritetet e politikës së jashtme.
XS
SM
MD
LG