Ndërlidhjet

VJENË


Amnesty International u bëri thirrje udhëheqësve të BE-së që t'i ngrejnë çështjet e të drejtave të njeriut në samitin me presidentin amerikan Georga Bush, që nesër mbahet në kryeqytetin e Austrisë.
Grupi u bëri thirrje vendeve të BE-së ta bëjnë të qartë kundërshtimin e tyre me arrestimet dhe transferimet e fshehta të të dyshuarve për terrorizëm, si dhe të kërkojnë mbylljen e qendrës së paraburgimit në Guantanamo.
XS
SM
MD
LG