Ndërlidhjet

UASHINGTON


Liderët kosovarë Fatmir Sejdiu dhe Agim Çeku i kanë thënë Sekretares amerikane të Shtetit se janë duke punuar për ndërtimin e një vendi modern dhe multietnik.
"Dëshirojmë që Kosova të jetë një vend normal", u tha gazetarëve kryeministri Çeku pas takimit me sekretaren Condoleezza Rice.
Çeku tha se ai dhe presidenti Sejdiu kanë siguruar sekretaren Rice për aftësinë e udhëheqjes së një vendi stabil dhe demokratik, por se Kosovës i duhet ndihma e Shteteve të Bashkuara.
Kryeministri Çeku me këtë rast tha se populli i Kosovës e kupton se është në interesin e tij mbështetja për pakicat.
XS
SM
MD
LG