Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit do diskutojë sot pranimin e Malit të Zi si shtet i pavarur dhe sovran. Presidenti malazez Vujanoviç përmes një letre ka kërkuar nga Kofi Annan që Mali i Zi të anëtarësohet në këtë organizatë, pas fitores në referendumin për pavarësi të 21 majit.
XS
SM
MD
LG