Ndërlidhjet

SHËN PETERSBURG


Gjashtë kadetë të ushtrisë ruse e kanë humbur jetën dhe 18 janë plagosur në zjarrin që ka shpërthyer në konviktin e Akademisë së Marinës Ruse në qytetin Shën Petersburg.
Ministria e Emergjencave tha se zjarri shpërtheu në korridoret e konviktit, e më pas kaploi dhomat e gjumit. Shkaqet e zjarrit ende po hetohen.
XS
SM
MD
LG