Ndërlidhjet

KABUL


Trupat e koalicionit të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara thanë se kanë vrarë 15 dhe kanë plagosur 8 militantë në pjesë të ndryshme të Afganistanit. Në deklaratë thuhet se forcat e koalicionit ndërrmorën sulmet, pasi gjurmuan militantët e dyshuar në provincën e Nuristanit.
XS
SM
MD
LG