Ndërlidhjet

TIRANË


"Shqipëria është në rrugë të mbarë për anëtarësimin në NATO por duhet të vazhdohet me luftimin e korrupsionit dhe trafiqeve" ka thënë sot në Tiranë sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jap De Hop Shefer. Pas takimit me kryeministrin Berisha, Shefer tha se Shqipëria do të marrë sinjale pozitive për anëtarësim në samitin e Rigës. Ndërkaq kryeministri Berisha u zotua për zero tolerancë ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar.
XS
SM
MD
LG