Ndërlidhjet

BERLIN


Mbrëmë vonë kryeqendren e Gjermanisë Berlinin për disa orë e ka përfshirë një mot i lig i përcjellë me erë të fuqishme, që për pasojë ka pasur rreth 1 mijë intervenime të policisë dhe zjarrëfikësve.
Të gjitha manifestimet kulturore janë anuluar, trafiku ishte ndërprerë në tërësi, ndërsa ishte shpallur gjendje e jashtëzakonshme.
XS
SM
MD
LG