Ndërlidhjet

KABUL


Një bombë e vendosur skaj rrugës ka goditur një patrullë të forcave të NATO-s në perëndim të Afganistanit duke lënë të vrarë një dhe plagosur katër ushtarë. Nuk është bërë e ditur kombësia e ushtarëve të vrarë. Ndërkohë në një incident tjetër është vrarë një ushtar i koalicionit të prirë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
XS
SM
MD
LG