Ndërlidhjet

SHËN PETËRSBURG


Presidenti amerikan Bush takohet sot me homologun e tij rus në Shën Petërsburg në prag të takimit të tetë vendeve më të industrializuara të botës që fillon në fundjavë.
Sekretarja amerikane e shtetit tha se në takimin e sotëm Bush-Putin do diskutohet kriza në Lindjen e Mesme. Bush do të takohet dhe me përfaqësuesit e organizatave joqeveritare ruse për të diskutuar zhvillimet në vend.
XS
SM
MD
LG