Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ish agjentja e CIA-s Valeri Plejm, identiteti i së cilës doli në medja gjatë debatit rreth luftës në Irak ka ngritur padinë ndaj zëvendëspresidenetit Dik Çejni dhe këshilltarit kryesor të presidentit Bush, Karl Ruv.
Plejm akuzon zyrtarët e lartë se qëllimisht e kanë nxjerrë emrin e saj në media si agjente e fshehtë e CIA-s për të sulmuar bashkëshortin e saj, diplomat që kishte kundërshtuar luftën në Irak.
XS
SM
MD
LG