Ndërlidhjet

HAGË


Me seancën e sotme, në Gjykatën e Hagës përfundoi java e parë e procesit kundër ish presidentit të Serbisë, Millan Millutinoviq dhe pesë ish zyrtarëve të tjerë të lartë të Serbisë, të akuzuar për krime të luftës dhe krime kundër njerzimit. Sot në gjykatë u paraqit dëshmitari Fred Abrahams. Procesi vazhdon më 7 gusht.
XS
SM
MD
LG