Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Japonia dhe Shtetet e Bashkuara kanë thënë se do t'i bëjnë thirrje Këshillit të Sigurimit për të votuar rezolutën që parasheh sanksione ndaj Koresë Veriore për shkak të provave raketore.
Ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara John Bolton ka bërë të ditur se Uashingtoni dhe Tokio do të zgjidhin pengesat e fundit duke ndryshuar pikën e rezolutës, të cilës Kina i frikësohet se mund të çojë në ndërhyrje ushtarake.
XS
SM
MD
LG