Ndërlidhjet

SHËN PETËRSBURG


Liderët e tetë vendeve më të industrializuara të botës, janë pajtuar për zgjidhjen e çështjes së Kosovës përmes kompromisit, ka njoftuar sot në përfundim të samitit të G8-ës, presidenti rus Vladimir Putin. Në njoftim iu bëhet thirrje të gjitha palëve që në mënyrë konstruktive të marrin pjesë në përcaktimin e statusit përfundimtar të Kosovës dhe të bëjnë çmos që të gjendet një zgjidhje kompromisi me qëllim të ruajtjes së Kosovës multietnike.
XS
SM
MD
LG