Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Serbisë Boris Tadiq e ka konfirmuar pjesmarrjen në takimin e përfaqësuesve të lartë të Kosovës dhe Serbisë javën që vjen në Vjenë.
Tadiq, pas takimeve që pati sot me zyrtarë të NATO-s në Bruksel, tha se Serbia ka pasur disa probleme të vogla teknike rreth takimi të 24 korrikut, dhe i ka ngritur ato me emisarin special për bisedimet Marti Ahtisari.
"Kam dëgjuar se ai i ka zgjidhur këto probleme gjatë qëndrimit tim në Bruksel, dhe tashmë jam i gatshëm të marrë pjesë në bisedimet e Vjenës" ka thënë presidenti Tadiq.
XS
SM
MD
LG