Ndërlidhjet

PRISHTINË


"Jemi të paluhatshëm në përcaktimin për pavarësinë e Kosovës dhe këtë do ta përsërisim në takimin e 24 korrikut në Vjenë", ka deklaruar presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu.
Këto komente presidenti Sejdiu i ka bërë pas takimit me Torbjorn Sohlstrom, i dërguar i përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri.
Sejdiu ka vlerësuar pozitivisht gatishmërinë e Prishtinës që në Kosovë të formohen edhe dy komuna të reja me shumicë serbe.
Sohlstrom ka thënë se Kosova pas statusit do të jetë ndryshe dhe rrjedhimisht edhe prania ndërkombëtare do të ndryshojë.
XS
SM
MD
LG