Ndërlidhjet

UASHINGTON/BRUKSEL


Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs do të udhëtojë më së largu deri në fillim të javës që vjen, në Lindjen e Mesme në përpjekje për gjetjen e një zgjidhjeje të dhunës midis Izraelit dhe Hezbullahut. Ndërkohë Bashkimi Evropian ka bërë sot thirrje për ndaljen e luftimeve dhe ka ofruar 10 milion euro ndihma për civilët të prekur nga luftimet.
XS
SM
MD
LG