Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ekipi negociator i Kosovës ka caktuar përbërjen e delegacionit,i cili do të udhëtojë në Vjenë të hënën e ardhshme në takimin e nivelit të lartë mes Prishtinës dhe Beogradit. Delegacioni përbëhet nga kryetari Fatmir Sejdiu, kryeministri Agim Ceku, kryetari i Kuvendit Kolë Berisha, kreu i PDK-së Hashim Thaci, si dhe ai i ORA-s Veton Surroi. Së bashku me këtë ekip do të udhëtojnë edhe 10 anëtarë tjerë të cilët kanë zhvilluar deri tani bisedime teknike me palën serbe. Presidenti Sejdiu ka përsëritur se në takimin e 24 korrikut nuk do të shkojnë për të negociuar,por për të përshpejtuar arritjen e pavarësisë.
XS
SM
MD
LG