Ndërlidhjet

KABUL


Forcat afgane dhe ato të koalicionit kanë sulmuar sot militantët taliban të cilët morrën nën kontroll dy qytete në jug të vendit. Zyrtarë të qeverisë thanë se nga sulmet, 13 taleban u vranë dhe 15 të tjerë u plagosën.
XS
SM
MD
LG