Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Prishtinë është mbajtur një protestë në kundërshtim të fillimit të takimit të nivelit të lartë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Protesta e thirrur nga lëvizja "Vetëvendosja" dhe disa parti politike e organizata të tjera ka zgjatur për një orë e gjysëm dhe në të kanë marrur pjesë edhe disa deputet të Kuvendit të Kosovës. Veprimtari Adem Demaçi tha se vetëvendosja është zgjidhja më e mirë dhe më e qëndrueshme dhe jo negociatat me Serbinë e cila ka shkaktuar vrasje dhe tmerre të tjera në Kosovë.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG