Ndërlidhjet

HAIFA


Hezbullahu ka gjuajtur sërish me raketa në qytetin izraelit të Haifës. Për pasojë pesë persona janë lënduar, një prej të cilëve ka marrë plagë serioze.
Që nga fillimi i luftimeve mes Izraelit dhe Hezbullahut 17 civilë dhe 24 ushtarë izraelitë kanë humbur jetën. Në Liban kanë vdekur nga sulmet izraelite 390 persona shumica civilë.
XS
SM
MD
LG