Ndërlidhjet

KUALA LUMPUR/MALAJZI


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice ka kërkuar që Siria dhe Irani të mos i dëmtojnë përpjekjet për arritjen e armëpushimit në Liban. Gjatë qëndrimit të saj në Malajzi, ajo u tha reporterëve se Sirisë nuk do të duhej t'i lejohej që përsëri ta kthejë ndikimin në Liban dhe ka akuzuar Iranin për mbështetje të "elementëve ekstremistë". Rajs ka shkrehur edhe shqetësimin për gjendjen humanitare në Liban
XS
SM
MD
LG