Ndërlidhjet

NJU JORK


Këshilli i Sigurimit i dha një muaj kohë Iranit për të pezulluar aktivitetet që kanë të bëjnë me pasurimin e uraniumit. Nëse Irani nuk heq dorë nga programet në fjalë deri më 31 gusht atëherë ekziston mundësia e përballjes me sanksione ekonomike.
Këshilli i Sigurimit e miratoi vendimin në fjalë me 14 vota pro dhe një kundër. Vota kundër ishte e Katarit që përfaqëson vendet arabe në këtë Këshill.
XS
SM
MD
LG