Ndërlidhjet

BEJRUT


Ministri i Jashtëm iranian, Manqur Motaki ka vazhduar vizitën në Liban. Ai pritet të bisedojë me presidentin Emile Laohud dhe kryeministrin Fuad Siniora për konfliktin ndërmjet Izraelit dhe Hezbollahut. Irani është njëri nga sponsorizuesit e Hezbollahut.
Ministri iranian, pati kritikuar më herët Këshillin e Sigurimit për dështimin në ndaljen e konfliktit.
XS
SM
MD
LG