Ndërlidhjet

QYTETI I VATIKANIT


Papa Benedikti i 16-të sot ka përsëritur ftesën e tij për ndaljen e menjëhershme të armiqësive ndërmjet Izraelit dhe Hezbollahut në Liban. Papa tha se zemra e tij është përplotë dhembje për vrasjen e njerëzve të pafajshëm dhe në mënyrë specifike ka përmendur sulmin izraelit në Qana në Libanin jugor, nga i cili u vranë më se 50 vetë, shumica prej tyre fëmijë dhe gra.
XS
SM
MD
LG