Ndërlidhjet

PRISHTINË


Nesër në Vjenë zhvillohet takimi i delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë për çështjen e decentralizimit. Pasnesër është paraparë të diskutohet për të drejtat e pakicave në Kosovë. Këto takime zhvillohen me ndërmjetësimin e të dërguarve të Kombeve të Bashkuara. Të dy delegacionet tashmë kanë arritur në Vjenë.
XS
SM
MD
LG