Ndërlidhjet

PRISHTINË


Javën e ardhshme pritet emërimi i shefit të ri të administratës së Kombeve të Bashkuara në Kosovë.
Joachim Ruecker, kandidati më potencial për këtë post, ka thënë se ai është i gatshëm ta pranojë këtë funksion dhe se nuk do ta refuzojë.
Z. Ruecker i ka bërë këto komente pas takimit të sotëm me kryeministrin Agim Çeku.
XS
SM
MD
LG