Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve te Bashkuara Xhorxh Bush në fjalimin e tij javor në radio sot ka folur lidhur me kërcënimet e fundit për akte terroriste në Londër.Ai ka thënë se Shtetet e Bashkuara, Britania e Madhe dhe aleatët janë të vendosur për të mbrojtur vetëveten dhe për ta çuar përpara kauzën e lirisë. "Ne besojmë se arrestimet e kësaj jave dukshëm kanë shkatërruar kërcënimet. Por nuk mund të jemi të sigurt se ato janë eliminuar" ka thënë presidenti Bush.
XS
SM
MD
LG