Ndërlidhjet

TORONTO


Konferenca e 16-të Ndërkombëtare kushtuar HIV-AIDS-it hapet sot në Toronto të Kanadasë me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të 132 shteteve.
Pritet që konferenca t'u bëjë thirrje qeverive që t'i mbajnë premtimet për financimin e programeve kundër HIV/AIDS dhe kërkimeve për gjetjen e ilaçit për shërimin e sëmundjes.
Në konferencë do të flasin ish presidenti amerikan Bill Klinton dhe pronari i Microsoftit Bill Gates.
XS
SM
MD
LG