Ndërlidhjet

KOPENHAGË


Një udhëheqës i lartë i partisë islamike është dënuar me 3 muaj burg për shkak se i është kërcënuar me vdekje kryeministrit të Danimarkës dhe ka bërë thirrje për vrasjen e hebrenjve. Fadi Abdul Latif, zëdhënës i partisë Hizb-ut-Tahir, u dënua sepse para dy vitesh ka shpërndarë afishe, ku u bënte thirrje myslimanëve që t'i "eliminojnë" sundimtarët, të cilët i kanë penguar ata që t'i bashkangjiten kryengritjes në Irak.
XS
SM
MD
LG