Ndërlidhjet

KABUL


Autoritetet thanë se forcat afgane të ndihmuara nga aviacioni dhe artileria e NATO-s kanë vrarë 71 të dyshuar talebanë gjatë përleshjeve të ashpra në jug të vendit. Po sot, katër ushtarë amerikanë dhe dy pjesëtarë të forcave të sigurisë së Afganistanit janë vrarë pas përleshjeve me kryengritësit e armatosur.
Ndërkohë, ministri i Jashtëm i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier sot mbërriti në Kabul për një vizitë 3 ditëshe në Afganistan.
XS
SM
MD
LG