Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri i Izraelit Ehud Olmert ka thënë se vendi tij nuk do të negociojë me Sirinë derisa ajo financon organizatën terorriste të Hezbollahut. Deklarata e kryeministrit Olmert vie pasi kabineti qeveritarë bëri thirrje për rifillimin e bisedimeve me Sirinë për t'iu kthyer Rrafshnalta e Golanit, në shkëmbim të paqës me të. "Kur Siria të ndalë ndihmën për terrorin, dhe furnizimin me raketa të atyre që godasin qytetarët e Izraelit, ne do të jemi sigurisht të gëzuar të vazhdojmë negociatat të cilat do të sjellnin me shumë stabilitet në rajon" ka thënë Olmert.
XS
SM
MD
LG