Ndërlidhjet

MOSKË


Shpërthimi i djeshëm në një treg të Moskës mund të ketë qenë me motive raciste, tha prokurori i kryeqytetit rus. Nga ky shpërthim humbën jetën 10 njerëz dhe u plagosën 50 të tjerë. Në mesin e viktimave ishin pesë kinezë dhe një vietnamez. Dy persona janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG