Ndërlidhjet

KIEV


Një aeroplan rus me 160 udhëtarë dhe 10 anëtarë të ekuipazhit është rrëzuar në territorin e Ukrainës. Zyrtarët rusë të emergjencave thanë se aeroplanin e kishin kapluar flakët në rajonin lindor Donetsk.
Zyrtarët thanë se në vendin e rrëzimit janë gjetur 30 kufoma. Fluturakeja kishte dërguar sinjale rreziku përpara se të zhdukej nga ekranet e radarit.
Aeroplani TU-154, fluturonte nga Rusia jugore për në Shën Petersburg.
XS
SM
MD
LG