Ndërlidhjet

KABUL


Talibanët kanë sulmuar një autokolonë të forcave kanadeze që veprojnë në kuadër të misionit të NATO-s në Afganistan duke shkaktuar plagosjen e dy ushtarëve.
Incidenti ka ndodhur në rajonin e Kandaharit që ka qenë së fundi arenë e përleshjeve të armatosura mes forcave afgane dhe militantëve. Për pasojë gjatë ditëve të fundit aty janë vrarë mbi 70 talibanë.
XS
SM
MD
LG