Ndërlidhjet

PEKIN


Shkencëtarët thonë se Kina dhe Rusia planifikojnë të nisin një mision në planetin Mars në vitin 2009. Nje shkencëtar kinez ka thënë se anijën kozmike do ta lëshojë Rusia ndërkaq Kina do të përkujdeset për paisjet që mbështesin eksplorimin.
XS
SM
MD
LG