Ndërlidhjet

MOSKË


Dhënia e pavarësisë së Kosovës do të krijonte precendentë për rajone tjera si Abhazia dhe Osetia Jugore, ka thënë sot zëvëndësministri i Jashtëm rus Grigori Karasin.
"Në rast se ky rajon fiton pavarësinë me forcë nga Serbia, ashtu siç synojnë partnerët perendimorë, atëherë kjo do të krijonte qartazi precedentë legal ndërkombëtarë" ka thënë Karasin.
XS
SM
MD
LG