Ndërlidhjet

KABUL


Dy pjesëtarë të forcës ndërkombëtare në Afganistan janë vrarë gjatë 24 orëve të fundit në lindje të vendit. Dy të tjerë janë plagosur në rajonin e Laghamit. Nuk është bërë publike kombësia e ushtarëve të vrarë.
Nga sulmet e forcave britanike në Helmand të Afganistanit mëngjesin e sotëm janë vrarë shtatë militantë talibanë.
Po sot ushtria amerikane ka thënë se forcat e koalicionit kanë vrarë një komandant taleban dhe 15 militantë në jug të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG