Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një aeroplan i udhëtarëve është rrëzuar sot në shtetin federal amerikan Kentucky, duke shkaktuar vdekjen e 49 njerëzve.
Aeroplani i prodhimit kanadez me 47 udhëtarë dhe 3 anëtarë të ekuipazhit, i cili udhëtonte për në Atlanta, u rrëzua në një zonë pyjore menjëherë pas ngritjes. Ende nuk dihen shkaqet e rrëzimit.
XS
SM
MD
LG