Ndërlidhjet

KANDAHAR


Nga një sulm vetëvrasës me bombë në Lashkar Gah në Afganistan, u vranë së paku 17 vetë dhe më se 40 të tjerë u plagosën. Autoritetet thonë se personi vetëvrasës ishte futur në mesin e turmës në një treg dhe kishte aktivizuar eksplozivin që e kishte në trupin e tij.
XS
SM
MD
LG