Ndërlidhjet

EKUADOR


Personi më i vjetër i botës ka vdekur. Maria Esther de Kapoliva nga Ekuadori ishte 116 vjeq dhe kjo është konfirmuar edhe në librin e rekordeve botërore të Ginisit. Ajo më herët kishte deklaruar se gjithmon ushqehej tri herë në ditë, nuk përdorte duhan dhe alkohol të fortë, përveq një gote verë në drekë. Personi më i vjetër tash në botë besohet të jetë Elizabet Bolden nga Shtetet e Bashkuara e cila gjithashtu është 116 vjeq por 11 muaj më e re se De Capoliva.
XS
SM
MD
LG