Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një tërheqje e parakohshme e trupave amerikane nga Iraku do t'i jepte krahë ekstremistëve, deklaroi sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs gjatë një takimi me veteranët amerikanë të luftës në shtetin e Utas. Një tërheqje amerikane do t'i dërgonte mesazhe reformistëve në Lindjen e Mesme se ata nuk mund të besojnë dhe të mbështeten tek Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG