Ndërlidhjet

BAGDAD


24 persona kanë vdekur dhe 35 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në një treg të Bagdadit, i cili shpesh ka qenë skenë e sulmeve të tilla.
Një sulm i ngjashëm ka ndodhur dhe në një qendër rekrutimi të ushtrisë irakiane në qytetin Hilla, ku të paktën 12 persona e humbën jetën dhe 28 u plagosën. Njoftohet se bomba qe vendosur në një biçikletë.
XS
SM
MD
LG