Ndërlidhjet

ANKARA


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan po viziton Turqinë si pjesë e turneut të tij diplomatik në Lindjen e Mesme, që synon marrjen e mbështetjes për paqen në Liban.
Annan takohet me presidentin, kryeministrin dhe minisitrin e jashtëm të Turqisë, derisa parlamenti ka miratuar në parim dërgimin e trupave turke në kuadër të misionit të Kombeve të Bashkuara në jug të Libanit.
XS
SM
MD
LG