Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës George Bush pranoi ekzistimin e qendrave sekrete të paraburgimit të CIA-së ku të dyshuarit për terrorizëm janë mbajtur dhe hetuar.
Bush tha se këto ishin burimet më të rëndësishme të informacioneve për atë se ku fshihen terroristët dhe çfarë planifikojnë të bëjnë. Kjo është hera e parë që administrata e presidentit Bush pranon ekzistimin e burgjeve të tilla.
XS
SM
MD
LG