Ndërlidhjet

BERLIN


Çështja bërthamore e Iranit është në agjendën e bisedimeve në Berlin të diplomatëve të lartë nga Shtetet e Bashkuara, Rusia, Kina dhe treshja e BE-së, Britania, Franca dhe Gjermania.
Në takim pritet të diskutohet kërkesa amerikane që Këshilli i Sigurimit t'i vendosë sanksione Iranit pas refuzimit të Teheranit që të ndërpresë pasurimin e uraniumit.
XS
SM
MD
LG